$: 7.95 €: 9.41

Alışveriş Sepeti

0,00 TL

Daylux Premix Kombi

Daylux
4149.00 TL (KDV dahil)

Stok Durumu:Stokta var

Yoğuşma teknolojisinde, gizli buharlaşma ısısından yararlanılarak %110'a varan yüksek verim elde edilir. Bu gizli ısıdan faydalanmak için baca gazı içerisindeki su buharını yoğuşturan özel ısı eşanjörü kullanılır.

 


TEKNİK ÖZELLİKLER


Renk: beyaz

Tipi: Yoğuşmalı Kombi

Kapasite (kW): 24 kW

Nominal Isıl Yük Max.: 22,8 kW

Nominal Isıl Yük Min.: 4 kW

Minimum Sıcak Su Akışı: 2 Litre/Dk.

Su ısıtma enerji verimliliği sınıfı: A

Adet:
Müşteri Yorumları Açık değildir.

KombiKlimax; doğalgaz kullanılan şehirlerdeki tüm evlerde, yıl boyunca, bol miktarda sıcak su ve sıcaklık sağlamak için yüksek verimli bir kombi olması gerektiğine inanmaktadır. web sitemizde, endüstrideki en güvenilir kombileri, inanılmaz rekabetçi fiyatlarla bulacaksınız. Kombiklimax web sitemizden sipariş vererek hem paradan hem de çevreden tasarruf ederken, yüksek kaliteli, yüksek verimli kombilere yatırım yaptığınız bilgisine güvenebilirsiniz. 


Kombi Nedir?


Kombi genellikle Türkiye'nin en popüler kazan tipi olarak kabul edilir. Kombi, bir evin ihtiyaç duyduğu tüm ısıtma ve sıcak su tedariklerini sunarken, işletme ve kurulum maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayan kompakt ve yüksek verimli bir ünitedir. Kombi seçerken, ısı çıktısının ve akış hızının gereksinimlerinize uygun olarak belirlenmesi önemlidir. Aşağıda, ihtiyacınız olabilecek Kombi boyutuna ilişkin ortalam bir bilgi bulunmaktadır. Lütfen bunun sadece bir rehber olduğunu ve kombinizi seçmeden önce kalifiye bir Isıtma Mühendisine danışmanız gerektiğini unutmayın.

  • 24kW Kombi - 1-2 Yatak Odalı Daire veya Küçük Ev
  • 30kW Kombi - 2-3 Yatak Odalı, 1 Banyolu
  • 35kW Kombi - 3-4 ve 1 Banyolu Yatak Odalı Ev
  • 40kW Kombi - 3-4 ve 2 Banyolu Yatak Odalı Ev

Kombi Nasıl Çalışır?

Geleneksel sistemlerin aksine, kombiler kullanılan sıcak suyu depolamaz. Kullanırken şebekeden gelen soğuk suyu doğrudan ısıtırlar. Kombilerde, sıcak su silindiri, çatı tankı veya boru tesisatınız yoktur. Kombiler standart havalandırmasız kazanlar gibidir, ancak ikinci bir ısıtma devresi vardır, bu da ihtiyacınız olduğunda anında sıcak su sağlar. Doğrudan ana su kaynağından ısı eşanjörüne beslenirse, kombi, kazan ateşlediği sürece sınırsız sıcak su kaynağına sahip olabilir.


Yoğuşmalı Kombi Nasıl Çalışır?

Kombilerin farklı varyasyonları vardır, ancak hepsi aynı şekilde çalışır. Sıcaklık ayarlanan seviyenin altına düştüğünde, oda termostatı kazanın etkinleşmesi için sinyal verir ve ardından ısı merkezi ısıtma sistemine aktarılır. İstenen sıcaklığa ulaşıldığında, termostat kombiyi kapatmak için tekrar tepki verir.

Sıcak su musluğunuzdan dağıtılmadan önce, soğuk şebeke suyu yüksek verimli bir ısı eşanjöründen geçer. Isı eşanjörü, ısının büyük çoğunluğunu yanmış gazdan (yaklaşık% 90) soğuk suya aktarır ve daha sonra gerektiğinde musluklara dağıtır.

Kombinin içindeki kontrol vanaları, merkezi ısıtma yoluyla su akışını yönlendiren veya sıcak su musluğuna yönlendiren farklı yönlerde ilerler ve asla aynı anda değil. Bir yoğuşmalı kombide, kazan çalışır durumdayken yoğuşan buharları boşaltmak için ek bir boru da bulunur.

Kombi sürekli sıcak su akışı üretir; ancak, kazanı aynı anda birden fazla cihaz kullanıyorsa, su basıncı hafifçe düşebilir.


Yoğuşmalı Kombilerin Artıları

Yoğuşmalı kombi sistemi yüksek verimlidir, talep üzerine anında sıcak su sağlar ve merkezi ısıtma sistemini ısıtır.

Kombi sistem kompakt ve düzgün görünümlü bir tasarıma sahiptir, bu da onu daha küçük evler ve daireler için mükemmel yerden tasarruf sağlayan bir çözüm haline getirir.

Güvenilirdir ve sadece talep üzerine sıcak su üretir.

Yoğuşmalı kombiler herhangi bir sıcak su depolamak zorunda olmadığından, doğalgaz faturalarından tasarruf edilmesine yardımcı olacak ısı kayıpları olmayacaktır.

 

Telefon
444 1 935
Whatsapp
WhatsApp