$: 7.95 €: 9.41

Alışveriş Sepeti

0,00 TL

Daikin Premix VZ-24 kW Kombi

Daikin
5359.00 TL (KDV dahil)

Stok Durumu:Stokta var

Daikin Premix VZ; Paslanmaz Çelik Esanjörü ile uzun ömürlü saglam kombidir.

Tam 1:6 Modülasyon ile verim ve tasarrufu bir arada sunar, düşük Emisyon Değerleri ile çevreye ve geleceğe saygılıdır.

Daikin Premix VZ C13, C13x, C33, C43, C53, C63, C83, B23, B23P, B33, B33P baca bağlantılarının tamamına uygundur.

Enerji performansı ve tasarrufa bir adım daha ileri giden Daikin Premix VZ tam Yoğuşmalı kombide yeni paslanmaz esanjörüyle kullanım suyu performansını da geliştirmiştir.
 


TEKNİK ÖZELLİKLER


Renk: beyaz

Tipi: Yoğuşmalı Kombi

Kapasite (kW): 24 kW

Kapasite (kcal/h): 20.640 kcal/h

Nominal Isıl Yük Max.: 22,8 kW

Nominal Isıl Yük Min.: 4 kW

Isıtma Gücü Max./Min. (80/60°): 3,7 - 22 kW

Isıtma Gücü Max./Min. (50/30°): 4,3 - 24,1 kW

İşletme Basıncı (Min/Max): 0,8/3 (Bar)

Genleşme Tankı Kapasitesi: 7 Lt.

Isıtma Devresi Sıcak Aralığı(Min./Max.): 35/80 °C

Kullanım Suyu Sıcaklığı(Min./Max.): 35/60 °C

Sıcak Su Miktarı(T=30 °C): 10 Litre/Dk.

Minimum Sıcak Su Akışı: 2 Litre/Dk.

Su Tesisatı Basıncı(Max./Min.): 10/1 Bar

Besleme Gerilimi: ~230/50 (V/Hz)

Elektrik Gücü(Max/Stand by): 82 W

Dogalgaz Tüketimi(G20): 2,41 (m3/h)

Ağırlık(Net): 31 kg

Cihaz Boyutları: 733x403x345 mm

Ağırlık(Ambalajlı): 34,5 kg

Koli Boyutları: 470x840x420 mm

Baca Uzunluğu: 11 m

Mahal ısıtma enerji verimliliği sınıfı: A

Su ısıtma enerji verimliliği sınıfı: A

Adet:
Müşteri Yorumları Açık değildir.

KombiKlimax; doğalgaz kullanılan şehirlerdeki tüm evlerde, yıl boyunca, bol miktarda sıcak su ve sıcaklık sağlamak için yüksek verimli bir kombi olması gerektiğine inanmaktadır. web sitemizde, endüstrideki en güvenilir kombileri, inanılmaz rekabetçi fiyatlarla bulacaksınız. Kombiklimax web sitemizden sipariş vererek hem paradan hem de çevreden tasarruf ederken, yüksek kaliteli, yüksek verimli kombilere yatırım yaptığınız bilgisine güvenebilirsiniz. 


Kombi Nedir?


Kombi genellikle Türkiye'nin en popüler kazan tipi olarak kabul edilir. Kombi, bir evin ihtiyaç duyduğu tüm ısıtma ve sıcak su tedariklerini sunarken, işletme ve kurulum maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayan kompakt ve yüksek verimli bir ünitedir. Kombi seçerken, ısı çıktısının ve akış hızının gereksinimlerinize uygun olarak belirlenmesi önemlidir. Aşağıda, ihtiyacınız olabilecek Kombi boyutuna ilişkin ortalam bir bilgi bulunmaktadır. Lütfen bunun sadece bir rehber olduğunu ve kombinizi seçmeden önce kalifiye bir Isıtma Mühendisine danışmanız gerektiğini unutmayın.

  • 24kW Kombi - 1-2 Yatak Odalı Daire veya Küçük Ev
  • 30kW Kombi - 2-3 Yatak Odalı, 1 Banyolu
  • 35kW Kombi - 3-4 ve 1 Banyolu Yatak Odalı Ev
  • 40kW Kombi - 3-4 ve 2 Banyolu Yatak Odalı Ev

Kombi Nasıl Çalışır?

Geleneksel sistemlerin aksine, kombiler kullanılan sıcak suyu depolamaz. Kullanırken şebekeden gelen soğuk suyu doğrudan ısıtırlar. Kombilerde, sıcak su silindiri, çatı tankı veya boru tesisatınız yoktur. Kombiler standart havalandırmasız kazanlar gibidir, ancak ikinci bir ısıtma devresi vardır, bu da ihtiyacınız olduğunda anında sıcak su sağlar. Doğrudan ana su kaynağından ısı eşanjörüne beslenirse, kombi, kazan ateşlediği sürece sınırsız sıcak su kaynağına sahip olabilir.


Yoğuşmalı Kombi Nasıl Çalışır?

Kombilerin farklı varyasyonları vardır, ancak hepsi aynı şekilde çalışır. Sıcaklık ayarlanan seviyenin altına düştüğünde, oda termostatı kazanın etkinleşmesi için sinyal verir ve ardından ısı merkezi ısıtma sistemine aktarılır. İstenen sıcaklığa ulaşıldığında, termostat kombiyi kapatmak için tekrar tepki verir.

Sıcak su musluğunuzdan dağıtılmadan önce, soğuk şebeke suyu yüksek verimli bir ısı eşanjöründen geçer. Isı eşanjörü, ısının büyük çoğunluğunu yanmış gazdan (yaklaşık% 90) soğuk suya aktarır ve daha sonra gerektiğinde musluklara dağıtır.

Kombinin içindeki kontrol vanaları, merkezi ısıtma yoluyla su akışını yönlendiren veya sıcak su musluğuna yönlendiren farklı yönlerde ilerler ve asla aynı anda değil. Bir yoğuşmalı kombide, kazan çalışır durumdayken yoğuşan buharları boşaltmak için ek bir boru da bulunur.

Kombi sürekli sıcak su akışı üretir; ancak, kazanı aynı anda birden fazla cihaz kullanıyorsa, su basıncı hafifçe düşebilir.


Yoğuşmalı Kombilerin Artıları

Yoğuşmalı kombi sistemi yüksek verimlidir, talep üzerine anında sıcak su sağlar ve merkezi ısıtma sistemini ısıtır.

Kombi sistem kompakt ve düzgün görünümlü bir tasarıma sahiptir, bu da onu daha küçük evler ve daireler için mükemmel yerden tasarruf sağlayan bir çözüm haline getirir.

Güvenilirdir ve sadece talep üzerine sıcak su üretir.

Yoğuşmalı kombiler herhangi bir sıcak su depolamak zorunda olmadığından, doğalgaz faturalarından tasarruf edilmesine yardımcı olacak ısı kayıpları olmayacaktır.

 

Telefon
444 1 935
Whatsapp
WhatsApp